Pierwsze Polskie forum o SoulFu

Zarejestruj się, nic Cię to nie kosztuje, a zajmie chwilę. Nie musisz nawet czekać na e-mail aktywacyjny! Pamiętaj, rejestrując się możesz brać udział w życiu forum, i używać Chatboxa

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Zarejestruj się, nic Cię to nie kosztuje, a zajmie chwilę. Nie musisz nawet czekać na e-mail aktywacyjny! Pamiętaj, rejestrując się możesz brać udział w życiu forum, i używać Chatboxa

#1 2009-01-31 16:16:12

Marcel321

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-30
Posty: 158
Punktów :   

Czego byś chciał od A. Bishopa?

Czego byście chcieli by nie było w SF, a co by było? Osobiście chciałbym save w podstawce, i nieco więcej herosów (aha, i  żeby gra była dłuższa).


http://img238.imageshack.us/img238/7241/zyjkolorkowouw6.gif

Offline

#2 2009-02-02 09:06:04

QlimaxMVB

Rat

Zarejestrowany: 2009-02-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Save, przede wszystkim! No i może jeszcze więcej skill'i.


-Yo, it's Crab.
-Who Crab?
-Crab your brother, nigger!

Offline

#3 2009-02-02 17:05:34

Marcel321

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-30
Posty: 158
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

A mnie boli brak Kombosów. Miło by było się potrudzić i odkryć że ten atak się używa naciskając Skok + Cośtam, itd.
A ty Ninku o takich Rzeczach mów na prywatnych wiadomościach, bo dostaniesz upomnienie


http://img238.imageshack.us/img238/7241/zyjkolorkowouw6.gif

Offline

#4 2009-02-03 20:27:37

BmGod

Rat

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Najważniejsze żeby była opcja save. Przydałoby się też trochę więcej czarów, uzbrojenia. Denerwuje mnie to, że trzeba tak często jeść, a miejsca w ekwipunku jest mało.

Offline

#5 2009-02-04 08:57:49

igor369_PL

Moderator

157396
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 22
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Ermmm... SoulFu 2 posiadające wszystko co wymieniliście w temacie? xD
-------------------------------------------------------------------------------------
O! no właha...
OPCJA MULTI!...
OPCJA MULTI!...
OPCJA MULTI!...
OPCJA MULTI!...
OPCJA MULTI!...

Ostatnio edytowany przez igor369_PL (2009-02-05 18:46:32)


COME ON!...bite, bite... zdych... evolve.... złap... swipe, swipe, swipe... zdych... evlolve... "Khee!!!" jump, jump, bite,bite,bite,bite,bite,bite... zdych... evolve... "długi ryk"... bite...bite...bite... zdych.
                                                                                                                   TREMULOUS ROCKS!!!
www.instantaction.com

Offline

#6 2009-02-05 17:43:34

Kara

Crab

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 15
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Przede wszystkim Save (to największy minus tej gry) , więcej Bohaterów,I żeby była Opcja Online? xD

Offline

#7 2009-07-06 19:07:39

 Klex

Dragon

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 57
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Fajnie by było tworzyć własne postacie no i jeszcze save i różne combosy

Ostatnio edytowany przez Klex (2009-07-25 15:44:38)


http://c.wrzuta.pl/wi9713/87bde1d40008acb14c837c2a/0/klex

Offline

#8 2009-08-22 18:23:55

Inkredius

Rat

Zarejestrowany: 2009-08-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Prawie wszystko co wymieniliście(save, gra przez neta, więcej miejsca w eq) można mieć pobierając mody.

Offline

#9 2010-05-24 01:06:56

Snopeg

Crab

Zarejestrowany: 2010-05-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Mi się marzy:
- Możliwość oddalenia ekranu na stałe, a nie tylko na chwile jak to jest teraz aktualnie.
- W grze jednoosobowej ustawienie kamery by obracała się wraz z bohaterem.
- Możliwości ustawienia klawiszy myszki do wywoływania akcji. Np lpm atakuje lewą ręką, a co!
- By obrót kamery nie miał wpływu na kierunek poruszania się bohatera.
- Aby w mieście nie bohater nie był głodny. :<
- Kary do obr za atak dwiema broniami. :>
- Przy tworzeniu postaci mieć możliwość losowania statystyk LUB rozdania ich samemu (tyle, że liczba punktów do rozdania byłaby mniejsza niż normalnie można byłoby wylosować.

Offline

#10 2010-05-26 10:44:50

 Bakalak

Spider

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 9
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Muszę powiedzieć, że Twoje pomysły Snopeg są naprawdę dobre

Snopeg napisał:

Mi się marzy:
- Możliwość oddalenia ekranu na stałe, a nie tylko na chwile jak to jest teraz aktualnie.
- W grze jednoosobowej ustawienie kamery by obracała się wraz z bohaterem.
- Możliwości ustawienia klawiszy myszki do wywoływania akcji. Np lpm atakuje lewą ręką, a co!
- By obrót kamery nie miał wpływu na kierunek poruszania się bohatera.

Wszystkie powyższe mogą być dodane tylko w grze jednoosobowej- docelowo chciałbym tak pozmieniać Soulfu, żeby był tylko taki single player lub oczywiście multi (ale to jest tak koszmarnie trudne i przede wszystkim- czasochłonne, że zajmę się tym dopiero po innych modyfikacjach)


Snopeg napisał:

- Aby w mieście nie bohater nie był głodny. :<
- Kary do obr za atak dwiema broniami. :>
- Przy tworzeniu postaci mieć możliwość losowania statystyk LUB rozdania ich samemu (tyle, że liczba punktów do rozdania byłaby mniejsza niż normalnie można byłoby wylosować.

Myślałem nawet o całkowitym usunięciu głodu, ale troszkę to się kłóci z założeniami gry. Choć z drugiej strony prawie wszystko co robię jest z nimi sprzeczne Sprawa "obrony" jest dość trudnym zagadnieniem- chciałbym, żeby blokowanie tarczą było znacznie bardziej przydatne bo jak na razie jest prawie bezużyteczne.
A propos statów zgadzam się całkowicie z ich rozdawaniem- można zauważyć, że jak na razie jest to cały czas taka sama pula statystyk, którą się "losuje". Tak naprawdę to po kilkudziesięciu kliknięciach wyniki się powtarzają. Idealnym rozwiązaniem byłoby danie powiedzmy 50 punktów do rozdysponowania i założenie capów- tak żeby każda statystyka była większa od 3 i mniejsza od 19.

Jeśli chodzi o moją listę priorytetów do zrobienia (zaczynam kolejne punkty tylko wtedy gdy skończę wcześniejsze, chyba że naprawdę utknę, albo podsuniecie mi jakiś fajny/ łatwy do zrobienia pomysł jak np Gnomokopter ) to jest to:

- powiększenie ekwipunku
- zmienienie systemu "losowania" na rozdawanie statystyk
Od tego miejsca rzeczy robią się bardziej skomplikowane, więc potrzebuje jakiejś pomocy
- reorganizacja forum, załączenie poradników i rozreklamowanie naszego forum oraz samego Soulfu (stworzenie armii moderów )
- system teleportacji do miast
- wydawanie rozkazów pomocnikom przy użyciu "ITALK" (ikonka z "!")
- wprowadzenie many dla wszystkich postaci i specjalnych umiejętności ją zżerających np.: comba ciosów dla soldiera, magiczne strzały dla elfa itd.
- system łatwych questów w stylu idź/zabij/pozbieraj
- stworzenie jakiejkolwiek fabuły i ostatniego bossa z prawdziwego zdarzenia
...
- multiplayer

Offline

#11 2010-05-26 11:06:55

Snopeg

Crab

Zarejestrowany: 2010-05-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Głód jako taki może zostać, tylko irytuje mnie to, że w mieście tracę do 10 pkt głodu a jedzenie w cale nie jest tanie. (przynajmniej na początku).

Dlaczego system teleportacji jest skomplikowany? :>

Co do planów, chętnie bym pomógł w szykowaniu forum ale bez administracji jest to niemożliwe.
Bo z programowania to ciężko, ledwie znam podstawy c++.

Offline

#12 2010-06-12 20:30:49

 Bebolini

Super-Mega-Hyper-Heros (znawca SF)

tu się numer pisze? Łaaaał
Skąd: Przecław k. Szczecina
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 315
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Hmm...
- Możliwość posiadania więcej kasy (to mnie naprawde irytuje gdy mam full eq i max kasy i mam sprzedać itemy za free), najlepiej max = nieskończoność, albo chociaż 1000000
- combo - aahh... to co zawsze uwielbiam robić - nie dawać dojść do ruchu combem...(nie chodzi tylko o soulfu)
- ciosy z broni rażące więcej niż 1 wroga
- multi, żebym mógł z kolegami pogrywać, żeby móc wymiatać szyszko xD
- żeby gadanko się nadawało do czegoś więcej niż "hej!" i każdy ustawia trochę słaby szyk
- większe eq
- questy
- podział klas i ras (czyli, że wybieram czy, np.: człowiek jest technikiem, a nie jestem ludziem to odrazu mag albo woj/łucznik)

No koniec chciałem przeprosić za wszyyyystkie offtopy w tym poście

Ostatnio edytowany przez Bebolini (2010-06-15 19:20:31)

Offline

#13 2010-06-29 23:01:02

Mad Hatter

Dragon

Zarejestrowany: 2009-05-03
Posty: 65

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad dodaniem nowej postaci np Hobgoblin lub Licza.

Hobgoblin jak mi wiadomo z mitologi i baśni jest to przyjazny lud majsterkowiczów w grach komputerowych traktowany jest jako ulepszone zło. Hobgoblina chciałbym jako drugą wersje gnoma, zręczniejszy a nieco słabszy i mniej wytrzymały, który buduje nieco inne przedmioty:
-paralizator(walka wręcz-elektryczność),
-butelka kwasu(coś jak czar trujący ),
-mina zbliżeniowa,
-kombinezon(taka zbroja dodająca do obrony przeciwko atakom elementarnym)
-karabin automatyczny(nie na kulki tylko np przegrzanie),
-moździerz(broń na plecach zamiast np mowy,w starszej literaturze można spotkać nazwę miotacz lub miotacz min, wystrzeliwuje miny)
-mechaniczny pajęczak(pojazd),
-mechaniczny pomocnik(najwyżej wymagany).

Licz-będzie miał taką samą siłę jak mistyk tylko np zabijając kogoś odzyskuje trochę zdrowia lub mannę oraz umiejętność  wezwania nieumarłego, im wyższy poziom będzie miał tym silniejszy nieumarły.

Teraz gdy są wakacje pobawię się kodem źródłowym by dodać ich.

Offline

#14 2010-06-30 20:22:50

 Bebolini

Super-Mega-Hyper-Heros (znawca SF)

tu się numer pisze? Łaaaał
Skąd: Przecław k. Szczecina
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 315
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

Wow... brzmi suuuuuper (nie chcę przekliać, a przynajmniej nie na tym forum). Ja się tam nie znam, ale mogę dorzucać ewentualne pomysły na postacie, czary itp, np.: tera mi do głowy przyszedł Wand... Najzwyklejsza różdżka, ale można do niej dodawać czary i tym samym je wzmacniać, albo Kontroler (nie wiem jak go po angielsku nazwać): miałby czar do "oswajania" do 3 wrogów na kilka sekund (np.: 15). Mam dużą wyobraźnię (oooj... nikt nie zna jej granic, nawet ja), więc i pomysłów bez liku.

EDIT:
P.S.: O to nie znam to chodzi, że nie znam się na C++

Ostatnio edytowany przez Bebolini (2010-06-30 20:23:56)

Offline

#15 2010-07-11 12:19:58

Marcel321

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-30
Posty: 158
Punktów :   

Re: Czego byś chciał od A. Bishopa?

ja się nie znam na programingu ale chętnie zagram w wersję z liczem (bądź liszem zależnie od źródła), bo to jedna z moich ulubionych mitycznych postaci.


http://img238.imageshack.us/img238/7241/zyjkolorkowouw6.gif

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa Ciechocinek żarówka 100W wrocław Сайт для бронирования отелей