Pierwsze Polskie forum o SoulFu

Zarejestruj się, nic Cię to nie kosztuje, a zajmie chwilę. Nie musisz nawet czekać na e-mail aktywacyjny! Pamiętaj, rejestrując się możesz brać udział w życiu forum, i używać Chatboxa

Ogłoszenie

Zarejestruj się, nic Cię to nie kosztuje, a zajmie chwilę. Nie musisz nawet czekać na e-mail aktywacyjny! Pamiętaj, rejestrując się możesz brać udział w życiu forum, i używać Chatboxa

#1 2010-05-24 16:10:00

xGhostx

Crab

Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 22
Punktów :   

Edytor

Sądzę że w SoulFu powienien pojawić się rozbudowany i bardziej przystępny od zamieszczonego edytor. Wiele gier do których można w bardzo szybki i przystępny sposób zrobić moda zyskało wielką sławę, min seria TES..
Żeby nie zakładać osobnego wątku chciałbym się zapytać jak zwiększyć, poprzez edycję plików, umiejętności postaci. Jak karzdy gracz SoulFu wie, gnom nie może zbudować gnomokoptera (za mało INT).A ja tak bardzo chce sobię nim polatać (własnym a nie  jakąś podróbką z C).


G&G Corporation:Right hand of The Grand

Offline

#2 2010-05-25 08:57:27

 Bakalak

Spider

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 9
Punktów :   

Re: Edytor

xGhostx napisał:

A ja tak bardzo chce sobie nim polatać (własnym a nie  jakąś podróbką z C).

"C"? Chodzi Ci o spawnowanie przedmiotów w DEVtool'u po przyciśnięciu "C" podczas gry czy o język programowania (bo Aron napisał Soulfu właśnie w C). W każdym razie gnomokopter jest niedokończony, choć skoro można go spawnować, to dało by się go też zamieścić normalnie w grze. Jeśli dobrze pamiętam to była odpowiedzialna za to funkcja "ITINKER.SRC". Wczytuje się ją w File Utility w DEVtoolu i modyfikuje kod (problemem nie jest za mała ilość INT tylko zwyczajne zablokowanie przez Arona gnomokoptera. Rozsądną ilością potrzebnego INT byłoby 50. Można by od razu dodać do gnomokoptera dwa dodatkowe miejsca z machine gunami i jedno z wyrzutnią pocisków[/laserem jak u Eye-bat'a], tak żeby cała drużyna się zmieściła).
Skoro mówimy już o modowaniu to Soulfu jest wyjątkowo ciężkim przypadkiem pomimo, że jest to Open Sorce. Script system napisany przez Arona jest zawiły i wciąż nie jestem pewien czy szybciej nie byłoby napisać swoją grę od podstaw zamiast babrać się w tym kodzie. Co więcej jedyne źródło informacji czyli oficjalne forum przestało istnieć i trzeba wszystko zaczynać praktycznie od nowa. Nie znam się zbyt dobrze na C, a tym bardziej na dziwnym tworze Arona, ale wciąż sądzę, że warto włożyć trochę sił w modowanie Soulfu. Szkoda by było, żeby ten projekt o dużym potencjale zwyczajnie umarł.
Pozdrawiam
Bakalak

No i proszę bardzo! Kolejna wersja gotowa Tym razem dołączyłem możliwość modyfikowania Soulfu podczas gry (należy przycisnąć klawisz "C" grając, a potem można spawnować potwory/przedmioty i zmieniać kod). Tak samo w głównym menu można przejść do narzędzi edycji gry naciskając "C"- pojawi się wtedy "Tools" na miejscu "I swear..." klika się to i przechodzi dalej. Aha... zapomniałbym- dodałem też możliwość tworzenia Gnomokoptera! Dostępny od 30 INT, pewny do zrobienia od 60 Miłego grania! Gnomokopter jest trochę zbugowany, ale ogólnie daje radę.
Oto nowa wersja:
http://www.mediafire.com/?himmyynjyhz

Ostatnio edytowany przez Bakalak (2010-05-25 15:31:45)

Offline

#3 2010-06-15 19:18:23

 Bebolini

Super-Mega-Hyper-Heros (znawca SF)

tu się numer pisze? Łaaaał
Skąd: Przecław k. Szczecina
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 315
Punktów :   

Re: Edytor

Pewny od 60 INT... A ja max mogę mieć 50 xD... wiem, wiem, tak miało być, ale śmiesznie to brzmi

Ostatnio edytowany przez Bebolini (2010-07-08 11:36:00)

Offline

#4 2010-06-23 20:00:33

xGhostx

Crab

Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 22
Punktów :   

Re: Edytor

Wymiatasz dzięki!


G&G Corporation:Right hand of The Grand

Offline

#5 2010-08-30 23:48:00

Kinio

Gość

Re: Edytor

Ten Gnomish Copter wcale mi się nie podoba. Wolałbym jakis pojazd z 2 działkami obrotowymi i jedyn działem "cannon balls". Chodzi o to, żeby cały czteroosobowy team wpakowac w jeden pojazd. Wtedy było by ciekawie : ).

#6 2010-08-31 11:29:31

 Bebolini

Super-Mega-Hyper-Heros (znawca SF)

tu się numer pisze? Łaaaał
Skąd: Przecław k. Szczecina
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 315
Punktów :   

Re: Edytor

Potwierdzam Kinio, ale tak też jest nieźle, bo można tak czy siak jest Over Power

@Down:
Wiem, jest genialny w sprawach moddingu soulfu, więc szkoda, że opuścił forum, przydał by się spec od czegoś takiego...

Ostatnio edytowany przez Bebolini (2010-10-08 19:21:39)

Offline

#7 2010-10-07 18:42:25

Mistrzux

Dragon

Zarejestrowany: 2010-09-04
Posty: 60
Punktów :   

Re: Edytor

Bakalak jesteś WIELKI

Offline

#8 2010-12-20 21:24:18

mati

Gość

Re: Edytor

Bakalak napisał:

xGhostx napisał:

A ja tak bardzo chce sobie nim polatać (własnym a nie  jakąś podróbką z C).

"C"? Chodzi Ci o spawnowanie przedmiotów w DEVtool'u po przyciśnięciu "C" podczas gry czy o język programowania (bo Aron napisał Soulfu właśnie w C). W każdym razie gnomokopter jest niedokończony, choć skoro można go spawnować, to dało by się go też zamieścić normalnie w grze. Jeśli dobrze pamiętam to była odpowiedzialna za to funkcja "ITINKER.SRC". Wczytuje się ją w File Utility w DEVtoolu i modyfikuje kod (problemem nie jest za mała ilość INT tylko zwyczajne zablokowanie przez Arona gnomokoptera. Rozsądną ilością potrzebnego INT byłoby 50. Można by od razu dodać do gnomokoptera dwa dodatkowe miejsca z machine gunami i jedno z wyrzutnią pocisków[/laserem jak u Eye-bat'a], tak żeby cała drużyna się zmieściła).
Skoro mówimy już o modowaniu to Soulfu jest wyjątkowo ciężkim przypadkiem pomimo, że jest to Open Sorce. Script system napisany przez Arona jest zawiły i wciąż nie jestem pewien czy szybciej nie byłoby napisać swoją grę od podstaw zamiast babrać się w tym kodzie. Co więcej jedyne źródło informacji czyli oficjalne forum przestało istnieć i trzeba wszystko zaczynać praktycznie od nowa. Nie znam się zbyt dobrze na C, a tym bardziej na dziwnym tworze Arona, ale wciąż sądzę, że warto włożyć trochę sił w modowanie Soulfu. Szkoda by było, żeby ten projekt o dużym potencjale zwyczajnie umarł.
Pozdrawiam
Bakalak

No i proszę bardzo! Kolejna wersja gotowa :D Tym razem dołączyłem możliwość modyfikowania Soulfu podczas gry (należy przycisnąć klawisz "C" grając, a potem można spawnować potwory/przedmioty i zmieniać kod). Tak samo w głównym menu można przejść do narzędzi edycji gry naciskając "C"- pojawi się wtedy "Tools" na miejscu "I swear..." klika się to i przechodzi dalej. Aha... zapomniałbym- dodałem też możliwość tworzenia Gnomokoptera! Dostępny od 30 INT, pewny do zrobienia od 60 :P Miłego grania! Gnomokopter jest trochę zbugowany, ale ogólnie daje radę.
Oto nowa wersja:
http://www.mediafire.com/?himmyynjyhz

#9 2010-12-23 11:59:44

 Bebolini

Super-Mega-Hyper-Heros (znawca SF)

tu się numer pisze? Łaaaał
Skąd: Przecław k. Szczecina
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 315
Punktów :   

Re: Edytor

Mati, ale zaszpanowałeś... chyba po to to napisał, żeby ghost się zadowolił, a ty tylko forum niszczysz. To było oczywiste, że post bakalaka będzie niżej... Po prostu rzal.peel mi Cie

Offline

#10 2011-04-27 16:55:22

rajden204

Spider

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: Edytor

siemanko jestem tu nowy i mam prośbe

czy mógłbys zrobic nowe bronie abo umiejetnosci dla gnoma np. tinker.1(robi sie tam bronie) a tinker.2(pojazdy)

albo dzide wrecz lub oszczep do rzucania z góry dzieki

Offline

#11 2011-04-27 19:37:18

 Bebolini

Super-Mega-Hyper-Heros (znawca SF)

tu się numer pisze? Łaaaał
Skąd: Przecław k. Szczecina
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 315
Punktów :   

Re: Edytor

lool. Go dawno nie ma xd

Offline

#12 2011-04-27 21:21:39

rajden204

Spider

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: Edytor

Bebolini napisał:

lool. Go dawno nie ma xd

aha to sorka

Offline

#13 2011-04-28 14:13:04

 Bebolini

Super-Mega-Hyper-Heros (znawca SF)

tu się numer pisze? Łaaaał
Skąd: Przecław k. Szczecina
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 315
Punktów :   

Re: Edytor

ta, spoko. Tego forum w sumie też nie ma. Zdychło. Mamy nowe. W newsach jest.

Offline

#14 2013-04-04 15:00:09

kukosek

Gość

Re: Edytor

Cześć jestem wielkim fanem SoulFu i dlatego proszę was o tą gre już z zrobionym koden "c" sam wgl nie umiem robić tych skryptów i wgl a tamte linki wygasły pisze "error" więc jak byście mogli jeszcze raz wstawić soulfu z tym modem "c" bym był bardzo wdzięczny

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa Ciechocinek żarówka 100W wrocław