Pierwsze Polskie forum o SoulFu

Zarejestruj się, nic Cię to nie kosztuje, a zajmie chwilę. Nie musisz nawet czekać na e-mail aktywacyjny! Pamiętaj, rejestrując się możesz brać udział w życiu forum, i używać Chatboxa

Ogłoszenie

Zarejestruj się, nic Cię to nie kosztuje, a zajmie chwilę. Nie musisz nawet czekać na e-mail aktywacyjny! Pamiętaj, rejestrując się możesz brać udział w życiu forum, i używać Chatboxa

#1 2010-06-21 22:59:01

Mad Hatter

Dragon

Zarejestrowany: 2009-05-03
Posty: 65

OSWAJANIE

Już przy MOCY MISTYKA pisałem jak to oswajam sobie wilka, w tym poście opisze co mi się udało zaobserwować z eksperymentów na temat oswajania jakiegokolwiek zwierzaka.
Jeśli chcemy oswoić danego zwierzaka należy wyposażyć się w kilka kości bo na jednym nie zawsze może się udać. W lewym górnym rogu jak mamy zakładkę Message właśnie jest określany szanse oswojenia zwierzaka. A co możemy oswoić, wszystko co nam kość zje, mam zdjęcie jak jadę na pająku ale stworek nie za bardzo do walki tylko do zabawy ALE jest to możliwe bez jakiegokolwiek modu.
Przyokazji jak nam się nieuda oswoić zwierzaka to za każdą próbe +5 do compansion więc ten medal nawet łatwy do zdobycia.

Zauważyłem że zraniony zwierzak prędzej się przyłączy aniżeli taki co ma pełną ilość zdrowia.

Napakowany krasnolud może posiadać  nawet 80 procent sansy.

SMOKA TEŻ SIĘ DA OSWOIĆ TYLKO TRUDNO GO DOSIĄŚĆ, (krasnoludem go troche sprałem i miałem 100 procent sansy).

Ostatnio edytowany przez Mad Hatter (2010-06-29 22:29:35)

Offline

#2 2010-06-22 12:29:07

 Bebolini

Super-Mega-Hyper-Heros (znawca SF)

tu się numer pisze? Łaaaał
Skąd: Przecław k. Szczecina
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 315
Punktów :   

Re: OSWAJANIE

Ciekawe... I masz błąd w podpisie, czy jak to tam ma... Herbata przez "h"

Offline

#3 2010-07-07 17:23:16

Mad Hatter

Dragon

Zarejestrowany: 2009-05-03
Posty: 65

Re: OSWAJANIE

Oto moja lista istot których oswoiłem:
-Szczur-na początek świetny kumpel który raz zaatakuje wroga mu nie odpuszcza (dobija go),
-Goblin- kiepski ale można mu ekwipunek podwędzić a na wyższych poziomach są lepsze.
-Ptaki(też się da)- zdecydowanie lepszy pomocnik niż można nabyć, radzę wyposażyć ich w  broń dystansową,
-Blob(niebieski glut)- jego wykorzystuje jako „żywy kufer”, za daleko to on nie pójdzie i zawsze się koło przejścia się kręci więc łatwo go zachować przy życiu, udało mi się go podszkolić że miał 25 PZ.
-Wilk-wilk gdy przygotowuje się do skoku żeby kogoś zranić ma od strony pyska właściwość tarczy(tak samo jakbyś się tarczą się bronił), dobry „rumak”, silniejsze wilki (inny kolor) zamiast wyć zioną czymś(miałem raz przywołanego dwugłowego „Hot Dogga”, potrafił zionięciem niejedno zdziałać),Wilka niestosować do walki z blobkami bo o dziwo ławo go przewracają i zabijają,
-Smok(też się da)-najtrudniejszy do oswojenia, zanim się kość rzuci trzeba go porządnie sprać i ciężko go dosiąć, zachowuje się podobnie jak gnomokopter i posiada mannę.
-Lizardman- duża siła z małym rozumkiem, zawsze wyposażony w berdysz i tarcze której praktycznie niekorzystna.
-Krab-najlepiej tego dużego bo dorobi tyle małych ile może mieć cała grupa pomocników i najlepiej na niego uważać, niezbyt zwrotny.
-Porki(Świnia ale lubię na nich tak wołać) są problemy z dyscypliną, raz uderzony przez nas będzie chciał nam oddać , kiedy wołamy on wogule nie przychodzi, lepiej oswajać silne sztuki bo szare łatwo giną, oswojony Porki ściąga Chełm. nieumi kierować czołgiem i innymi rzeczami,
Pająk-mój ulubiony kumpel na początek gry, siadamy na niego i każdy wie co robić.

Pozostałe zwierzaki mnie specjalnie nie interesowały.

Ostatnio edytowany przez Mad Hatter (2010-07-07 17:30:08)

Offline

#4 2010-07-07 17:42:59

 Bebolini

Super-Mega-Hyper-Heros (znawca SF)

tu się numer pisze? Łaaaał
Skąd: Przecław k. Szczecina
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 315
Punktów :   

Re: OSWAJANIE

Heh... okazuje się to zabawne... sam spróbuję i zaraz wyedituję żeby opisać efekt

EDIT:
Jak obiecałem oto lista kolejności jak oswajałem stworki:
- Glucik, niebieski (najsłabszy)
- Mama Krab, żółto-zielona (najsłabsza)
- Świniak, fioletowy, z czarnym pancerzem i młotem (prawie najlepszy, albo inaczej przednajlepszy) (z pomocą mini glucika )

Jeśli oswoję ich więcej wyedituję dalej. Kurcze, okazuje się, że trzeba mieć sporawo inta jak chce się być "oswajaczem", dlatego jak grałem na oswajanie, to byłem mejdżem (Wizzem) i w pierwszym mieście, tam gdzie się odradzam poprzez użycie c w grze spawnowałem stworki xP


Ostatnio z kumplem grałem (on elf ja krasnolud) i oswoiłem to:
- Wuff (ten wilk) - brązowy (nasłabszy)
- Wuff - fioletowy (ten drugi)

A powtem zrobiliśmy wojnę, ja na Wuffie (fioletowym) i kolega vs. 5 Świniaków zwanych Dark Champion (te najlepsze)
Raczej to wiecie, ale, dla tych co nie wiedzą - kość heala KAŻDEGO stworka, który oczywiście ją zje, nie ważne czy po naszej stronie
Przeważnie oswajam w tym pierwszym pomieszczeniu (teraz też tak było), a jak będę to robić gdzie indziej to powiem.

Ostatnio edytowany przez Bebolini (2010-07-28 17:03:41)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa Ciechocinek żarówka 100W wrocław Сайт для бронирования отелей