Pierwsze Polskie forum o SoulFu

Zarejestruj się, nic Cię to nie kosztuje, a zajmie chwilę. Nie musisz nawet czekać na e-mail aktywacyjny! Pamiętaj, rejestrując się możesz brać udział w życiu forum, i używać Chatboxa

Ogłoszenie

Zarejestruj się, nic Cię to nie kosztuje, a zajmie chwilę. Nie musisz nawet czekać na e-mail aktywacyjny! Pamiętaj, rejestrując się możesz brać udział w życiu forum, i używać Chatboxa

#1 2010-05-24 00:49:39

Snopeg

Crab

Zarejestrowany: 2010-05-19
Posty: 10
Punktów :   

Niesforny zapis gry.

Rozwinę tu mój problem z zapisem gry o którym już wspomniałem w innym temacie.
Problem ten pojawił się w obu wersjach SoulFu które podrzucił nam Bakalak.
Otóż, po powrocie do miasta (o ile 4 chałupy na krzyż można nazwać miastem ) starałem się zapisać grę.
Czyli standardowo:
Esc-> pojawia się wybór wyjścia z gry, bądź z zapisu. Chyba dla nikt nie będzie zaskoczony informacją, że podejmę się próby zapisu -> Pojawia się okno gdzie mamy rozwijane menu a tam wybór slotów i poniżej dwa przyciski "save game" i "load game". -> Po wybraniu ulubionego slota klikam przycisk "save game" i w tym momencie... Nic się nie dzieje! Nic. Null. Nothing. Nadal jest okienko zapisu gry.

Za to wyczytywanie gry (będąc w grze nie w menu) działa znakomicie Bo choć nie ma czego wyczytywać, to ustawia na nowo skrzynie, dzięki czemu możemy na samym starcie - oczywiście oszukując - nieźle się dorobić. Czego oczywiście nie popieramy.

Ale wracając do zapisu. Czy wina jest po mojej stronie, czy jednak coś nie tak jest z SoulFu?

Pozdrawiam.

Offline

#2 2010-05-24 13:30:21

 Bakalak

Spider

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 9
Punktów :   

Re: Niesforny zapis gry.

Snopeg napisał:

Esc-> pojawia się wybór wyjścia z gry, bądź z zapisu. Chyba dla nikt nie będzie zaskoczony informacją, że podejmę się próby zapisu -> Pojawia się okno gdzie mamy rozwijane menu a tam wybór slotów i poniżej dwa przyciski "save game" i "load game". -> Po wybraniu ulubionego slota klikam przycisk "save game" i w tym momencie... Nic się nie dzieje! Nic. Null. Nothing. Nadal jest okienko zapisu gry.

Ale wracając do zapisu. Czy wina jest po mojej stronie, czy jednak coś nie tak jest z SoulFu?

Po próbie zapisu tak jak powyżej w folderze powinien się pojawić plik DAT o nazwie "SAVEX", gdzie X to slot na którym się zapisywałeś. W ostatniej zamieszczonej przeze mnie wersji załączyłem swój testowy save na 12stce. Spróbuj go wczytać z menu, pozapisuj się w różnych pokojach i loaduj kolejno kilka kilka slotów. Wiem gdzie może być problem, ale najpierw podaj mi proszę wyniki tego "eksperymentu".

Offline

#3 2010-05-24 13:45:33

Snopeg

Crab

Zarejestrowany: 2010-05-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Niesforny zapis gry.

Próba wyczytania nieudana.
Faktycznie jest plik SAVE12 ale slot ten jest równie pusty jak inne.

Offline

#4 2010-05-24 14:12:40

 Bakalak

Spider

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 9
Punktów :   

Re: Niesforny zapis gry.

Mod był kompilowany w Visual C++, więc pewnie musisz najpierw zainstalować pakiet dostępny tu:
http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=en
Wszystko powinno potem działać... Testowałem mod na dwóch kompach. Powiedz mi jakie są wyniki. W razie czego jeszcze pomyślę.

Offline

#5 2010-05-24 14:24:53

Snopeg

Crab

Zarejestrowany: 2010-05-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Niesforny zapis gry.

Mam ten pakiet.
Teraz dla pewności naprawiam go ale jednak przewiduje brak zmian.

Zgodnie z przewidywaniami, brak zmian.

Ostatnio edytowany przez Snopeg (2010-05-24 14:27:16)

Offline

#6 2010-05-24 14:50:25

 Bakalak

Spider

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 9
Punktów :   

Re: Niesforny zapis gry.

W takim razie nie wiem jak na razie co się dzieje. U mnie ten mod działa perfekcyjnie. Dam Ci jeszcze link do oryginalnej wersji. Czyste Soulfu 1.5 + Save System:
http://www.mediafire.com/?nkxjzlmekzd
Jeśli nie zadziała to napiszę Ci jak samemu modyfikować pliki gry- krok po kroku.

Offline

#7 2010-05-24 15:49:55

Snopeg

Crab

Zarejestrowany: 2010-05-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Niesforny zapis gry.

O, to działa.
I zauważyłem, że w poprzednich wersjach przy wyborze gry którą mieliśmy wyczytać były 4 okna z prosiakami 0.0
Dzięki za pomoc!

Eureka.
Odkryłem przyczynę, mojego problemu, jest całkiem błaha:
Zamiast uruchamiać grę, przez  SoulFu DEVTOOL uruchamiałem przez SoulFu i to cały problem.

Ostatnio edytowany przez Snopeg (2010-05-24 16:22:35)

Offline

#8 2010-07-01 15:01:46

G0m3z

Gość

Re: Niesforny zapis gry.

A jak zrobić tak , że jak się zginie to żeby exp nie spadał ?

#9 2010-07-01 22:24:12

 Bebolini

Super-Mega-Hyper-Heros (znawca SF)

tu się numer pisze? Łaaaał
Skąd: Przecław k. Szczecina
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 315
Punktów :   

Re: Niesforny zapis gry.

Ym.. Nie umierać?

Offline

#10 2011-07-08 14:07:18

Ja...Bo kto inny? Co nie?

Gość

Re: Niesforny zapis gry.

Kup se kubełek Wun wuna i się ciesz!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa Ciechocinek żarówka 100W wrocław Сайт для бронирования отелей